Samsun’da Kurban Bayram Namazı Saati Kaçta Kılınacak?

Samsun’da Kurban Bayram Namazı Saati Kaçta Kılınacak?
logo_sag
Samsun’da Kurban bayramı namazı  saati merak ediliyor. Diyanet İşleri Başkanlığı il il kurban bayramı namazı saatlerini belirledi. Kurban bayramı namazını bulundukları illerde eda etmek isteyen vatandaşlar kurban bayramı namazı kaçta kılınacak sorusuna cevap arıyor.Peki 11 Ağustos 2019 Pazar günü Samsun’da Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınacak?İşte detaylar…
Samsun'da Kurban Bayramı namaz saati kaç? Diyanet 11 Ağustos bayram namazı saatleri

Samsun’da Kurban Bayramı namazı saat kaçta?

Samsun’da Kurban bayramı namazı 11 Ağustos 2019 tarihinde saat 06:17’de kılınacak.

DİYANET SAMSUN NAMAZ VAKİTLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

İlk Kurban Bayramı namazı nasıl kılınmıştır?

Peygamber Efendimiz, Zilhiccenin dokuzunda Sevik Gazasından dönerek Medine’ye kavuşmuştu. Ertesi günü, yani Zilhicce’nin 10. günü Müslümanlarla birlikte namazgâha çıktı. Ezansız ve kametsiz olarak iki rekât Kurban Bayramı namazı kıldırdı. Namazdan sonra bir hutbe irâd etti. Bu hutbelerinde, kurban kesmelerini Müslümanlara emretti. Kendileri de iki kurban kesti.

Satın aldığı boynuzlu beyaz koçtan birini keserken, “Allah’ım! Bu senin birliğine ve senden bana gelenlere şehâdet eden bütün ümmetim namınadır” dedi. İkincisini keserken de şöyle buyurdu: “Allah’ım! Bu da, Muhammed ve Muhammed’in ev halkı içindir.” Bundan, kendileri, ev halkı ve yoksullar yediler.

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir