Erhan Usta’dan Samsun Gıda OSB tepkisi

Erhan Usta’dan Samsun Gıda OSB tepkisi
logo_sag

Bağımsız Samsun Milletvekili Erhan Usta, Samsun Gıda OSB’de yaşananlar ile ilgili Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’a soru önergesi yöneltti.

Samsun Milletvekili Erhan Usta, yerel basında Samsun Gıda Organize Sanayi Bölgesi’nde üretime geçemeyen firmaların kollandığı, tahsis edilen arsaların üretim faaliyet için değil depolama alanı olarak kullanıldığı hatta haksız kazanç sağlandığı konusunda çıkan haberler doğrultusunda Bakan Varank’a soru önergesi yöneltti.

Erhan Usta’nın Bakan Varank’a yönelttiği soru önergesi şu şekilde:

1-Samsun Gıda OSB’nin alt yapısı tamamlanan 1. etabında kaç parsel vardır ve bu parseller ilk kez hangi şirketlere hangi yatırım ve istihdam taahhütlerine istinaden tahsis edilmiştir.

2- Bu güne kadar tahsisi iptal edilen şirket var mıdır? Varsa iptal sebebi nedir?

3- Samsun Gıda OSB 1. etapta şuan üretim yapan kaç şirket vardır? Bu şirketler taahhüt ettikleri miktarda yatırım yapmış ve istihdam sağlamış mıdır?

4-Samsun Gıda OSB 1. etapta şuan üretime geçememiş kaç şirket vardır? Varsa bunlara OSB Uygulama Yönetmeliğince tanınan süre dolmuş mudur? Dolmuşsa tahsis iptalleri ne zaman yapılacaktır? Basında yer aldığı şekliyle depo olarak kiralanan veya kullanılan yerler söz konusu mudur?

5-Alt yapısı olmadığı halde, herhangi bir duyuru yapılmadan, 2. etap tahsislerinin yapıldığı iddiaları doğru mudur? OSB Uygulama Yönetmenliğinin 55. maddesi “Tahsisi veya satışı yapılmamış parseller OSB’nin internet sitesinde sürekli ve güncel olarak yayımlanır, yayımlanmayan OSB yönetim kurulu görevini yerine getirmemiş sayılır.” hükmünün içermektedir. Bu hüküm gereğini yerine getirmeyen Yönetim Kuruluna herhangi bir işlem yapmayı düşünüyor musunuz?

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir