Samsun Ses haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ankara’daki Din Şurası’nda konuştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ankara’daki Din Şurası’nda konuştu
40 views
28 Kasım 2019 - 20:56

Din Şurası kapanış programında katılan Erdoğan, gündeme dair önemli açıklamalarda bulunu. Erdoğan, bir zamanlar rağbetin düştüğü İmam Hatip’lerde, 1 milyonun üzerinde öğrenci olduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Din Şurası kapanış programında konuşma yaptı. Burada yaptığı konuşmada, İzmir’de bir Alevi ailenin evinin işaretlenmesinden, imam hatiplere birçok konuya değindi.Önemli açıklamalar yapan Erdoğan’ın konuşmasından satır başları;

KENDİ MESELESİNİ TARTIŞAMAYAN MÜSLÜMAN

“İstişare bir peygamber geleneğidir. İstişare kültürünün terk edildiği zamanda ise ümmet olarak hep birlikte geriye düştük.

Kendi meselelerini özgürce konuşmayan, tartışmayan Müslümanlar; maalesef başkalarının yönlendirmesine, kimi zaman da manipülasyonuna açık hâle gelmiştir. İstişare kültüründen uzaklaştıkça, vahdetin yerini giderek tefrika almıştır.

‘İSLAM’A GÖRE HAREKET EDECEĞİZ’

Bir Müslüman, dinini hayatın şartlarına göre değil, hayatını inancının esaslarına göre uyarlamakla mükelleftir. Şayet insan inandığı gibi yaşamazsa, bir süre sonra yaşadığı gibi inanmaya başlar. Din, kişinin hayatına nüfuz etmezse, kişi zamanla yapıp ettiklerini dinleştirme yanlışına düşer. Bunun için İslam bize göre değil, biz İslam’a göre hareket edeceğiz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ankara'daki Din Şurası'nda konuştu

 

ALEVİ EVLERİNİN İŞARETLENMESİ KONUSU

İslam’ı gerilik emaresi olarak gören faşist zihniyet ülkemizde geride kaldı.’

Milli bünyemize mugayir projelerle insanlarımızın arasına nifak tohumları ekilmesine rıza gösteremeyiz.

Bazı evlerin kapılarına bazı işaretler konuluyor, ülkemizi bölmek parçalamak için. Bizim devlet olarak böyle bir problemimiz yoktur.

Kapılara bu işaretleri koyanların üzerinde güvenlik teşkilatlarımız özellikle çalışmaktadır, bunlar yakalandığı zaman hesabı sorulacaktır.

İMAM HATİP OKULLARINA RAĞBET ARTIYOR

Bugün bırakın din eğitimini yasaklayan; bilakis bunu teşvik eden, yaygınlaştıran, önünü açan bir anlayış iş başındadır. İnsanımızın dini, tarihini, kültürünü öğrenmesi için gereken her türlü çabayı gösteriyoruz. Kur’an-ı Kerim ve Siyer-i Nebi dersleri, 4-6 yaşındaki çocuklara yönelik Kur’an kursları sizlere çok önemli imkanlar sunuyor. Vatandaşımız istediği gün ve saatte Kur’an-ı Kerim eğitimi alabiliyor. Bir dönem öğrenci sayısı 60 binlere kadar düşen İmam hatip okullarına rağbet günden güne artıyor. Şu anda 1 milyon 300 bin imam hatip öğrencisi var.”

Download WordPress Themes
Download WordPress Themes
Download WordPress Themes
Download Premium WordPress Themes Free
ZG93bmxvYWQgbHluZGEgY291cnNlIGZyZWU=
download lenevo firmware
Download WordPress Themes Free
ZG93bmxvYWQgbHluZGEgY291cnNlIGZyZWU=
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Araç çubuğuna atla